Останні події

Трьом нардепам у Вінниці не дозволяли спілкуватися зі ЗМІ «представники» аграрного університету.

Сьогодні, 26 березня, у Вінницькому прес-клубі мала відбутися прес-конференція трьох нардепів – Ірини Суслової (партія «Воля»), Юрія Македона (Блок Петра Порошенка «Солідарність»), Єгора Фірсова (партія «УДАР»). Власне, всі ці парламентарії приїхали до Вінниці, аби говорити на одну тему – «Люстрація у вищих навчальних закладах України». Виявилося, тема – настільки гостра, що сам захід у прес-клубі було зірвано, причому – гучно…

Для журналістів місцевих ЗМІ на прес-конференції просто забракло місць, бо залу заповнили близько сотні молодих і не дуже людей, які назвалися представниками Вінницького національного аграрного університету. Забігаючи вперед: жодний із них так і не назвав себе, залишившись винятково «представником»: хто – згаданого вишу, хто – громадської організації (але без уточнень, якої).

Нардепи не встигли навіть привітатися, як розпочався галас, лейтмотивом якого було: «Навіщо ви приїхали розвалювати наш університет?», «Ганьба!»
Крізь вигуки, тупотіння, оплески можна було почути лише, що парламентарії готують доповнення до Закону «Про очищення влади», які мають на меті «недопущення до управління вишами осіб, що скомпрометували себе».
Дізнатися подробиці про ці доповнення, як і про «осіб, що скомпрометували себе» журналістам вдалося лише з другої спроби та в іншому приміщенні – у конференц-залі готелю «Вінниця», куди розгнівані «представники» не дійшли (не з власної волі, щоправда, їх просто на вулиці довго заспокоював Юрій Македон).

Серед тих, хто не має «морального права очолювати вуз», Ірина Суслова назвала трьох претендентів на ректорські посади: Петра Мельника (екс-ректор університету податкової служби – Ірпінь), Сергія Ківалова (президент Одеської юридичної академії) та Григорія Калетніка (президент Вінницького національного аграрного університету).
Зрозуміло, що вінничан найбільш цікавила ситуація щодо ВНАУ.
– За фактами корупційних схем проти колишнього ректора, президента ВНАУ Григорія Калетніка, – зачитала Ірина Суслова відповідь від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова відповідь на свій депутатський запит, – зареєстровано кримінальне провадження (№12015020000000054 за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.364 КК України – «зловживання владою або службовим становищем»).
І пояснила, що йдеться про шахрайські схеми заволодіння 20 млн грн, які були виділені в рамках Кіотського протоколу на добудову корпусів університету, продаж лісу в с. Грабинці Немирівського району, незаконну приватизацію земельних ділянок в Ямпільському, Тростянецькому, Калинівському районах та спортивного табору «Олімпія».
Крім того, нардеп Суслова вважає, що Григорій Калетнік, який торік 16 січня голосував за антиконституційні закони не має права балотуватися нині на посаду ректора, адже «саме від ідеології та цінностей, закладених в стінах альма-матер, залежить, яким буде наступне покоління молодих українців».
Нагадаємо, вибори ректора у ВНАУ Міносвіти призначило на 9 червня. Щоби вибори пройшли чесно і прозоро, нині обов’язки ректора виконує киянин Володимир Курило. Однак нардепи вирішили контролювати цей процес, не втручаючись у нього.
За словами Юрія Македона, студентів аграрного використовували на парламентських виборах, а тепер – і для підтримки кандидатури Григорія Калетніка на виборах ректорських.
Юрій Македон також заявив, що свого часу він не підписав депутатський лист стосовно діяльності пана Калетніка та ситуації у ВНАУ (лист готувала, зокрема, Ірина Суслова), але тепер, після сьогоднішньої «зустрічі» з представниками аграрного університету, він впевнений, що такі документи вкрай потрібні.
Парламентарії вкотре завірили пресу, що втручатися у вузівський виборчий процес не збираються, але відслідковувати події будуть. І не тільки у Вінниці, а й в Одесі, Ірпені, Житомирі, Миколаєві, тощо…
– Ми готові нести відповідальність за кожне слово, сказане на цій прес-конференції, – запевнила Ірина Суслова, яка одразу з Вінниці їде з такою ж місією до Одеси.
Нардеп Єгор Фірсов (донеччанин) у Вінниці ще матиме зустріч із головою ОДА та ректором Донецького національного університету.
– Розумієте, університет переїхав і, звичайно, має певні проблеми. Не тому, що у Вінниці погано, у Вінниці – все добре. Але є питання щодо житла для викладачів і студентів. Хочемо допомогти у розв’язанні цих питань, – сказав Фірсов.

vinnitsaok.com.ua

  26 Березеня 2015 +Коментар | подобається