Останні події

«Ударівець» Фірсов пропонує змінити межі двох районів районів Донеччини для їх належного фінансування

Народний депутат Єгор Фірсов пропонує парламенту змінити межі Волноваського та Першотравневого районів Донецької області. Відповідний проект постанови зареєстрований у парламенті.

Фірсов зазначив, що на території Донецької області внаслідок проведення АТО розірвані адміністративні зв'язки між окремими населеними пунктами. Зокрема, це стосується територій, які підконтрольні українській владі, але за адміністративно – територіальним устроєм входять до складу міста обласного значення або району, адміністративний центр якого знаходиться на непідконтрольній території. Зазначена ситуація склалася в 5 сільських радах Волноваського району: Виноградненська, Комінтернівська, Лебединська, Павлопільська та Широкинська сільради.

«Зазначені обставини, перш за все, негативно вплинули на стан фінансового забезпечення установ освіти та охорони здоров’я, що розташовані на території вказаних рад та відповідно до Бюджетного кодексу України утримуються за рахунок коштів районних бюджетів наведених районів. Також це стосується надання соціальних виплат населенню наведених підконтрольних українській владі територій за рахунок коштів субвенцій з державного бюджету, нарахування та виплати яких здійснювалися управліннями соціального захисту населення райдержадміністрацій зазначених районів», - зауважив народний депутат в пояснювальній записці до проекту постанови. 

Єгор Фірсов наголосив, що, враховуючи фактичне припинення роботи органів Державної казначейської служби України у Волноваському районі, на цих територіях не здійснюються наведені вище видатки за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. «Ударівець» зазначив, що це призводить до катастрофічного погіршення соціально-економічного становища і для недопущення гуманітарної катастрофи на територіях, які підконтрольні українській владі, але органи місцевого самоврядування через які здійснювалося фінансування цих територій знаходяться під контролем незаконних збройних формувань, необхідно змінити адміністративно-територіальний устрій окремих територій Донецької області.

Проектом передбачено змінити адміністративне підпорядкування наступних населених пунктів та підпорядкувати їх Першотравневій районній раді Донецької області: села Виноградне, Піонерське, Приморське, які перебувають у підпорядкуванні Виноградненської сільської ради Волноваської районної ради; села Комінтернове, Водяне, Заїченко, які перебувають у підпорядкуванні Комінтернівської сільської ради Волноваської районної ради; село Лебединське, селище Калинівка, село Сопине, які перебувають у підпорядкуванні Лебединської сільської ради Волноваської районної ради; села Павлопіль, Пищевик, Черненко, які перебувають у підпорядкуванні Павлопільської сільської ради Волноваської районної ради; села Широкине, Бердянське, які перебувають у підпорядкуванні Широкинської сільської ради Волноваської районної ради.

Також проектом постанови передбачено змінити межі Волноваського та Першотравневого районів Донецької області, збільшивши територію Першотравневого району на 17405,7 гектара земель за рахунок передачі до його складу 17405,7 гектара земель Волноваського району.

  10 Лютого 2015 +Коментар | подобається