Останні події

Народний депутат Єгор Фірсов пропонує парламенту посилити відповідальність за окремі правопорушення у сфері охорони природи.

Відповідний проект закону зареєстрований в парламенті. В пояснювальній записці до законопроекту Фірсов зауважив, що незначний розмір санкцій за порушення вимог законодавства в цій сфері унеможливлює належний рівень охорони культурної спадщини, екологічної безпеки у державі та негативно впливає на стан надходження до бюджетів усіх рівнів коштів, що стягуються з правопорушників. За його словами, посилення адміністративної відповідальності у цій галузі має бути спрямоване не лише на покарання правопорушників, а й на попередження порушень.

Зокрема, законопроектом пропонується встановити, що використання ділянок земель державного лісового фонду для розкорчовування, спорудження будівель, переробки деревини, влаштування складів і таке інше без належного дозволу на використання цих ділянок тягне за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятисот до однієї тисячі.

Крім того, пропонується встановити штраф у розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів за незаконну вирубку і пошкодження дерев; а за засмічення лісів відходами - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів для громадян, і на посадових осіб - від трьохсот до шестисот. 

Законопроект також передбачає встановлення штрафу за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, зокрема, для громадян від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів.

При цьому, незаконне вивезення з України або ввезення на її територію об'єктів тваринного і рослинного світу, в тому числі зоологічних і ботанічних колекцій штрафується для громадян в розмірі від ста п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією цих об'єктів, а для посадових осіб - від двохсот до трьохсот мінімумів з конфіскацією. Законопроектом також пропонується підвищити штраф за жорстоке поводження з тваринами. Зокрема цей штраф становитиме від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  20 Грудня 2014 +Коментар | подобається